We wrześniu rzeźba Turka wróci na Pałac Potockich

W tajemniczych okolicznościach, prawdopodobnie w czasie II wojny światowej, z ryzalitu środkowego korpusu głównego Pałacu Potockich zniknęła rzeźba niewolnika tureckiego. Przy okazji trwającej rewitalizacji pałacu zostanie ona odtworzona. Powinna wrócić na miejsce we wrześniu. Poniżej rozmowa z Karolem Nawrockim - konserwatorem, restauratorem dzieł sztuki, kierownikiem prac konserwatorskich przy rewitalizacji Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Czytaj więcej...

Rewitalizacja Pałacu Potockich przebiega zgodnie z harmonogramem cz.2

Aktualnie wewnątrz zabytku trwa zakładanie instalacji: sanitarnej, wodociągowej, wentylacyjnej i co, na parterze są kładzione tynki, rozpoczęło się przygotowanie ścian na 1. piętrze do położenia tynków. Jeśli chodzi o dziedziniec, to po ustaleniach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków kończone jest kładzenie sieci instalacji podziemnych. Równocześnie prowadzone są badania archeologiczne.

Czytaj więcej...

Rewitalizacja Pałacu Potockich przebiega zgodnie z harmonogramem

- Prace związane z rewitalizacją centrum miasta, w tym Pałacu Potockich, przebiegają płynnie, zgodnie z harmonogramem – informował na sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek. - Nad pracami prowadzonymi na terenie kompleksu pałacowo-parkowego czuwa fachowa kadra inspektorów, kierowników budowy, ale i fachowców z innych dziedzin; jest stała opieka archeologiczna i wszelkie elementy prowadzenia prac odkrywek są uzgadniane z archeologiem i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Nie ma obaw, by cokolwiek zostało zlekceważone.

Czytaj więcej...

Trwa rewitalizacja Pałacu Potockich

Trwa rewitalizacja Pałacu Potockich. Obecny etap prac to rozbiórki - głównie podłóg, a także fragmentów niektórych ścian. Na zewnątrz widać starty gruzu leżące na dziedzińcu. To efekt wybrania materiału z podłóg nawet do pół metra w głąb.

Czytaj więcej...

Rozpoczęła się rewitalizacja Pałacu Potockich. Wywiad z Prezesem Zarządu firmy LUBREN Wojciechem Wereskim

Rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu „Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim”. Przetarg na rewitalizację korpusu głównego i dziedzińca honorowego wygrała firma LUBREN z Lublina, która od kilku dni prowadzi prace. Teren budowy jest ogrodzony. O aktualnych i przyszłych działaniach związanych z rewitalizacją naszej Perły – rozmowa z Prezesem Zarządu firmy LUBREN Wojciechem Wereskim.

Czytaj więcej...

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Radzyniu

W sobotę 8 maja w Radzyniu przebywał ambasador Szwajcarii Jürg Burri. Była to wizyta o charakterze turystycznym. Jako osoba zainteresowana architekturą dyplomata przyjechał do naszego miasta, aby obejrzeć Pałac Potockich.

Czytaj więcej...

Pałac Potockich - europejską perłą rokoka

W związku z podpisaniem umowy na rewitalizację korpusu głównego Pałacu Potockich - krótkie przypomnienie wartości architektonicznych, artystycznych i historycznych zabytku.

Radzyński Pałac Potockich należy do wąskiego grona dziesięciu najwspanialszych rezydencji rokokowych w Europie, wśród których wymienia się m.in. Wersal, drezdeński Zwinger, poczdamski Sanssouci, a w Polsce pałac Branickich w Białymstoku czy królewski Wilanów.

Czytaj więcej...

Umowa na rewitalizację Pałacu Potockich z dziedzińcem honorowym podpisana!

Podpisanie umowy Miasta Radzyń Podlaski z firmą LUBREN z Lublina na wykonanie rewitalizacji korpusu głównego Pałacu Potockich wraz z dziedzińcem honorowym odbyło się 27 kwietnia w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. - To dzień bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia i całego środowiska radzyńskiego. Umowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki podpisywałem dotychczas jako burmistrz Radzynia - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

Czytaj więcej...

Pałac Potockich zrewitalizuje firma Lubren z Lublina

Rewitalizację korpusu głównego Pałacu Potockich oraz dziedzińca honorowego wykona firma Lubren Sp z o.o. z Lublina, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w I części przetargu na realizację zadania „Poprawa infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim”.

Czytaj więcej...